Położenie dachu podczas budowy domu

Przygotowania do budowy domu
24 kwietnia 2017
Wykończenie domu
24 kwietnia 2017

Bardzo ważnym elementem stawiania domu jest położenie dachu. Jest to etap, w którym budowa domu od podstaw jest już na bardzo zaawansowanym poziomie. Bardzo duże znaczenie ma wybór samego dachu, a także materiałów, które zostaną użyte do jego pokrycia. W polskich domach można spotkać dachu pulpitowe, dachy jednospadowe, dachy dwuspadowe, dachy czterospadowe, mansardowe, kopertowe, mansardowe polskie, przyczółkowe, naczółkowe, wieżowe. W przypadku budynków stawianych zgodnie z zaleceniami budownictwa energooszczędnego wykorzystywane są przede wszystkim dachy jednospadowe i dwuspadowe.

 Żeby budowa domu od podstaw została zakończona konieczne jest wybranie i położenie materiałów dachowych. Decyzja ta nie jest prosta. Warto zdawać sobie sprawę, że niektóre materiały są bardziej odpowiednie do konkretnych typów dachów niż inne. Wybór tego typu materiałów na rynku jest znaczny. Dużą popularnością cieszą się dachówki ceramiczne, które sprawdzą się do pokrycia dachów charakteryzujących się niestandardowymi kształtami. Ich atutem jest ponadto łatwa naprawa. W sklepach dostępne są także dachówki bitumiczne, które są miękkie i lekkie.

 W przypadku konieczności pokrycia całkowicie płaskiego dachu często stosowana jest papa asfaltowa. Materiałem często wykorzystywanym do pokrywania polskich dachów jest profilowana blacha wykonana z ocynkowanej stali. Dostępne są również blachy miedziana, cynkowa czy aluminiowa. Surowcem, który pozwala na uzyskanie dachu o bardzo oryginalnym designie jest łupek naturalny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *